Srovnání mainstreamu s hi-endem

Všehochuť

7.3.2007

Poslední dobou tady články vázly, měl jsem totiž dost starostí s obstaráváním výjimečného testovacího materiálu, abych mohl srovnat mé současné komponenty (mainstream) s novými (absolutní hi-end).
 

 
Druhý upgrade mého počítače - nedostatky
 
Jestli v mém počítači není něco dotaženo do dokonalosti, tak to je uložení disků a chlazení procesoru.
Výborná levná mainstreamová skříň Thermaltake Mambo poskytuje sice 5 interních pozic pro 3,25" disky, ale toto množství dostačuje jen normálním lidem. Já v oblasti dat normální nejsem, proto mi už 5 pozic nestačí.
I pro chlazení procesoru používám, dle mého názoru, nejlepší chladič v poměru cena/výkon - AC Freezer. Kupoval jsem ho k novému C2D (Core 2 Duo) s tím, že poskytne dobrou rezervu pro přetaktování. To jsem ještě ale netušil, že je možné E6300 přetaktovat na 200% původní frekvence. Místo standartních 1,325Vdo něj pouštím 1,525V. Při těchto podmínkách procesor už hodně hřeje (idle 43 stupňů, burn 63 stupňů).
 
pohled do mého počítače na začátku roku 2007
 

 
Druhý upgrade mého počítače - Zlepšení
 
Díval jsem se tedy po obchodech, která skříň nabízí největší množství interních 3,25" pozic. Jako jasný vítěz mi vyšla firma Lian-Li se svými serverovými skříněmi, které mají 12 těchto pozic.
Nad chladičem jsem se nemusel ani rozmýšlet a rovnou jsem sáhl po osvědčeném Thermalrightu
 
 

 
Krátký úvod skříně
 
Jedná se o bigtower Lian Li PC-V2000B Plus. Využil jsem výprodeje, kde měli skladem už jediný kus a tento klenot jsem místo běžné ceny 10.000Kč koupil za 6.300Kč. Skříň je hliníková, se třemi vlastními 120mm větráky a možností přidání dalších dvou 80mm. Ještě prozradím, že se jedná o obrácený ATX (zdroj dole, záslepky na karty nahoře). Tolik krátký úvod skříně.
 
 pohled do prázdné Lian Li PC-V2000B Plus
 

 
Krátký úvod chladiče
 
Chladič Thermalright 120 Ultra jsem již krátce uváděl ve článku Doporučené chladiče procesorů, proto vás na něj odkazuji.
 
Thermalright 120 Ultra
 

 
Výhled + závěr
 
Skříň má přijít každým dnem (snad dnes nebo zítra), chladič přijde s jinou objednávkou během 14 dnů. Skříň tedy bude nejdříve ohodnocena samotná a až později s nainstalovaným vnitřkem.
Věřím, že tento krok je posledním z upgradu těchto komponent, protože se v obou případech jedná o absolutní hi-end.