Dragon Age - Golems of Amgarrak

Programy

10.8.2010

Dragon Age: Origins je rozhodně jednou z nejlepších her poslední doby. Vydavatelé hry nespí a neustále nás zásobují novými dodatky. Dnes vyšel nový pod názvem Golems of Amgarrak.

Úvod

Dodatek Golems of Amgarrak by měl být dle slov vydavatelů velkou výzvou i pro zkušené hráče. To rád slyším, protože například dodatek Kroniky zplozenců byly nudné a trapně jednoduché.
Za úspěšné dokončení dodatku dostanete již tradičně nějaký předmět do základní hry i do datadisku. Tentokrát by měl být "zvlášť mocný".


Download

  1. Jako všechny dodatky k Dragon Age, je i pro tento třeba mít založený herní účet u BioWare. Pod tímto účtem se přihlašujete ve hře a vše už funguje samo.
  2. Dodatek Golems of Amgarrak vyžaduje ke svému běhu nový Patch 1.04.
  3. Samotný dodatek Golems of Amgarrak je přístupný za 400 BioWare bodů, což odpovídá 5$, tedy cca 100Kč. Jestli se tato investice vyplatí, hodnotím vždy v závěru.


Hra

Nechci toho moc prozrazovat případným hráčům, tak jen ve zkratce.
Hráče čekají dvě lokace.
Absolvujete asi 6 větších bojů, z toho tři těžké (na těžkou obtížnost už jsem použil lektvary).
Jeden boj vedete proti 2 žlutým a asi 5 oranžovým nepřátelům.
Druhá lokace je podobná úniku u Lenivého démona, musíte nalézt různé přepínače, abyste se dostali do všech možných chodeb.
Odměny jsou tři za různé achievementy. Dohrát / Nalézt všechny výzkumy / Dohrát na těžkou obtížnost. Předměty jsou opravdu mocné (v tomto dodatku se s nimi už setkáte, ale ve slabší verzi).
I s blouděním po druhé lokaci hra trvala hodinu a tři čtvrtě (1:45 hodin).


Závěr

Dodatek nepřináší prakticky nic nového, ale velké boje jsou už skutečně obtížnější, tak si je můžete vychutnat. Když se zpočátku podíváte, jaké achievementy musíte dosáhnout, tak víte o konkrétních cílech ve hře, což je dobře motivující.
Průběh hry je trošku monotónní (až na zmíněné velké boje), ale závěr, kde dostanete skoro najednou všechny achievementy je značně uspokojivý.
Celkové hodnocení je tedy: ANO, tento dodatek se vyplatí.