Remote Administrator 2.2

Programy

16.1.2007

Tento jednoduchý program naprosto změní vaše pohodlí díky ovládání několika počítačů najednou, zatímco můžete nerušeně pracovat na vašem počítači.

 
Třicetidenní trial verzi si zdarma můžete stáhnout z webu tvůrců http://www.famatech.com pro plný běh je ovšem nutné se zaregistrovat. Licenci navždy obdržíte za velmi přijatelných 1000Kč ($35).
 
Při instalaci na vás nečekají žádné zádrhely. Jen nesmíte zapomenout na to, že na ovládaném počítači musí být minimálně Server (r_server)  a na ovládajícím počítači musí být minimálně Viewer (radmin). Server zabírá v nečinnosti asi 6MB paměti (při činnosti asi 10MB), Viewer asi 7MB (při činnosti asi 11MB).
Pro správnou funkci je třeba správně nastavit spojení mezi oběma počítači a také firewall. Počítače musí vidět svoje IP adresy - tedy být spolu v místní síti, mít veřejné IP, nebo to vyřešit pomocí virtuální LAN (Local Area Network - místní síť).
 
 
 
Serveru nastavíte heslo pro přístup, to heslo po vás bude vyžadovat při připojení.
Ve Vieweru přidáte nový počítač pomocí jeho IP adresy.
 
 
 
Režimy zobrazení na vašem počítači můžete měnit pomocí klávesové zkratky Ctrl+F12 (fullscreen, původní velikost nebo libovolně velké okno)
Při přenášení obrazu se nezobrazují typické věci - video, kurzor myši(při pouhém pozorování)
Kvalitu přenášeného obrazu můžete měnit - typicky aspoň množství barev - kliknutím pravým tlačítkem na ikonku toho připojení a v properties můžete nastavovat.

 
Program umožňuje (zleva)
 
Ovládat počítač - vaše myš i klávesnice se projevují na ovládaném počítači.
Pozorovat počítač - vidíte, co se na "monitoru" ovládaného počítače děje, ale nemůžete nijak zasahovat.
 
 
 
 
Přenášet soubory
 
 
 
Vypínat a restartovat počítač a odhlašovat uživatele.
 

 
Závěr
 
Takto můžete mít otevřených mnoho oken, minimalizovat je podle potřeby a spravovat třeba 20 počítačů najednou. Vzhledem k tomu, že je celý přenos šifrován, je i relativně bezpečný.
Pomocí tohoto programu můžete radit přátelům v nesnázích, protože přesně vidíte jejich problém, můžete sdílet soubory přes šifrovaný přenos. Pro škodolibost naštěstí tento program moc dělán není, protože to by si i oběť musela tento program nainstalovat.
Přeji vám s ním hodně zábavy a především mnoho ušetřených hodin času díky tomu, že už nebudete muset vždy dojíždět do  místa problému, ale vše v klidu vyřešíte na svém pracovišti.