Klávesnice Logitech G15

Myši a klávesnice

8.3.2007

Jako majitel klávesnice Logitech Media Keyboard Elite jsem byl velice spokojený. Jediné, co mi chybělo, bylo podsvícení.

 
Balení
 
Klávesnice je uložena do neuvěřitelně obrovské a těžké krabice (na klávesnici). Její velikost si můžete porovnat podle obrázku s obalem na optický disk. Uvnitř krabice je klávesnice uložena ještě v kartonu, takže ani při normálním nárazu by neměla utrpět.
 

 
Obsah balení
 
Kromě klávesnice se v balení vyskytuje pochopitelně také CD s ovladači a dvě brožurky o instalaci.
 
 

 
Klávesnice
 
Klávesnice je opatřena dostatečně dlouhým kabelem. Hlavní zvláštnosti klávesnice jsou: podsvícené klávesy, LCD, USB hub pro další dvě zařízení, cable management zespoda a pochopitelně 18 kláves, každá se třemi přiřaditelnými funkcemi.
 

klávesnice s přicvaknutou podpěrou rukou (černá dole)

  

pohled na LCD (vypnuto)
  

cable management a nahoře blízko "vykousnutí" dvě zapojená USB zařízení 
 
klávesnice v akci (LCD displej bez nainstalovaných ovladačů zobrazuje logo Logitech, podsvícení jde špatně poznat kvůli focení s bleskem)
 

 
Software
 
Přiložený software umožňuje kompletní nastavení přídavných kláves - otevři program, složku; klávesová zkratka, klávesové makro, pohyb myší; přednastavená funkce (kalkulačka, web...) a mnoho dalších.
 
 
Kromě nastavení tlačítek můžete najít i nastavení LCD - výkon počítače, čas a datum, kalkulačka, stopky, odpočítávání, Winamp plugin, BSplayer plugin, zobraz obrázek, pluginy do her a opět mnoho dalších. Dokonce si pomocí přiloženého software můžete naprogramovat vlastní funkce
 
 
 
 
Zkušenosti a závěr
 
O klávesnici a jejích funkcích můžu říct jediné - ještě jsem neviděl lepší klávesnici! Jediný problém, který jsem v ovládání zaznamenal, je vměšování se tlačítek pro ovládání přehrávání hudby i do webových prohlížečů a průzkumníku ve Windowsích (tlačítka vpřed a zpět fungují pro hudbu i nectěné zároveň). Občas se tak tedy stane že přepnutím skladby na předchozí se dostanete i na předchozí webovou stránku. Vadí mi to ale málo, tak jsem se nedíval do nastavení ani po nových ovladačích.
 
VÝHODY NEVÝHODY
 + posvícená
 - vměšování se multimediálního ovládání i
    do dalších programů
 + LCD
 
 + USB hub
 
 + cable management  
 + množství programovatelných kláves  
 + pohodlná stisknutelnost tlačítek