Myš Razer Copperhead

Myši a klávesnice

26.2.2007

Jsem levák, mám průměrně až lehce nadprůměrně velkou ruku. Potřebuji myš, která mi ideálně padne do ruky a bude mít kvalitní snímací senzor. Myš, která by splňovala moje podmínky, existuje.

 
Balení
 
Myš přišla v pevné papírové krabici, která na sobě nese potisk obsahující všechny možné výhody této myši.
 
 
 
Myš je uvnitř krabice uložena v plastovém krytu, který 100% ochraňuje myš před jakýmikoliv nárazy, pády a jinou neopatrnou manipulací.
 

 
Obsah balení
 
Balení mimo myš samotnou obsahuje také velmi stručný návod pro první připojení myši a brožurka o myši, která na konci obsahuje náhradní teflonky a CD s ovladači.
 
 
 

 
Myš
 
Myš má dostatečně dlouhý USB kablík (200cm). Univerzálnost této myši ji předurčila pro většinu leváků, kteří chtějí mít vysoce kvalitní myš. Ergonomie je neuvěřitelně dobře vyřešena pro obě ruce. Myš obsahuje kromě dvou základních tlačítek a kolečka také po dvou tlačítkách po obou stranách a jedno tlačítko pro měnění profilů zespoda. Daň za univerzálnost je dosažitelnost tlačítek jen na straně palce (prsteníček  malíček jsou pro tlačítka moc daleko). Snímací senzor myši je schopen bez problémů fungovat správně i na nakloněném povrchu, lesklém povrchu nebo několik milimetrů nad povrchem.
 
 
 
 
 
 
 
Podsvícení myši si můžete vybrat při nákupu myši: tempest blue - modrá (tu jsem zvolil já); anarchy red - červená; chaos green - zelená. Jak je z obrázku níže patrné, světlo proniká scrollovacím kolečkem, znáčkem Razeru a gumovým protiskluzovým okrajem myši. Podsvícení je řešeno více zdroji světla (předpokládám LED), díky čemuž je možné provést tepavý efekt podsvícení znáčku.   

 
Software
 
Přiložený software umožňuje nastavení funkcí všech tlačítek (kromě spodního pro měnění profilů). 
 
Domnívám se, že nastavení rozlišení senzoru na 1600 dpi by mělo znamenat, že po ujetí myší jednoho palce (přibližně 2,5cm), by se kurzor měl přesunout o 1600 pixelů. To mi podle pocitu v ruce nějak nesedělo, tak jsem na stůl udělal počáteční čárku, na mém monitoru ujel 1600 pixelů a pak udělal cílovou čárku. A světe div se, na ujetí této vzdálenosti mi stačilo 6mm. To by ovšem znamenalo rozlišení 6666 dpi...
 
Zkušenosti a závěr
 
Myš padne do ruky natolik, že i já, levák, jsem se naučil používat tlačítka tak, jak jsou a ne posunutou rukou (obrázek to vysvětluje lépe).
Bohužel jsem s setkal i s jednou nevýhodou této myši. V internetovém prohlížeči Opera se natolik zvýšila citlivost na příkazy myší, že je je možné provádět pouze v miniaturním měřítku, na které si po předchozím používání obyčejné myši budete muset aspoň týden zvykat.
Za cenu kolem 1500-1600Kč dostanete odpovídající myš, která si vás získá především svým padnutím do ruky.
 
VÝHODY NEVÝHODY
 + pro praváky i leváky  - zhoršení ovládání Opery
 + výborná citlivost i bez přímého styku  
 + velikost myši