Top hamburgery - předběžně

Jídlo

5. 7. 2014

Jak možná víte, plánuji některou z dalších sérií testu restaurací celou věnovat srovnání hamburgerů. Zatím přináším seznam seřazený podle starších vzpomínek.

Úvod

Během posledních pár let jsem byl shodou okolností a především během šesti sérií testů restaurací jsem byl úmyslně dohromady v neuvěřitelných 18 restauracích na hamburgerech. To už je slušná řádka na to, abych udělal nějaký seznam a zhodnotil je navzájem. Dnes je budu srovnávat po paměti, takže některé moje zážitky budou i dva roky staré. Během následujícího roku pak plánuji udělat sérii testu restaurací zaměřenou čistě na srovnání hamburgerů. Během té série se bude jednat především o návrat do nejlepších restaurací, o kterých se dočtete dnes.

Všechny restaurace, kde jsem si hamburgery dával, najdete v seznamu restaurací.


Kategorie F - špatné

Tyhle restaurace na hamburger nedoporučuji.

Villa St. Tropez

Moje návštěva restaurace
Suverénně nejhorší restaurace, kde jsem si dal hamburger. Neobsahoval avizovanou slaninu, hranolky byly měkké a přitom tmavé od nějakého starého oleje, servírované v dementních kyblíčkách, navíc nebyl hamburger levný.


Na Urale

Moje návštěva restaurace
Já to ani Uralu nemám za zlé, on je prostě restaurace, abyste se najedli a napili, ne abyste získali nějaký kulinářský zážitek v pěkném prostředí. Nicméně s označením "Pravý americký hamburger" podle mne nemůže obsahovat papriku a hořčici, taky sýr byl nějaký podezřelý. Na druhou stranu k němu byly výborné hranolky.


The Tavern

Moje návštěva restaurace
Tavena byla průšvih především zklamaným očekáváním. Uvnitř byla tma (vidíte na fotce), hamburgery byly malé, chuť nebyla pecka a navíc byly drahé.


Bohemia Bagel

Moje návštěva restaurace
Samotný hamburger si nepamatuju. Pamatuju si ale, že hranolky byly hrozně mastné, obsluha nebyla nic moc a platili jsme do desek, které byly propálené nějakou cigaretou. Když teď ještě koukám na fotku, vidím v hamburgeru celý list salátu s tuhou částí, což značí nezájem kuchaře udělat zákazníkovi zážitek příjemnější.Kategorie E - nezapsaly se mi do paměti

Restaurace v této kategorii už rozhodně nepovažuji za špatné a neměl bych problém si tam hamburger dát znovu. Kvalitou ovšem zapadly do těžkého průměru, takže si o nich nepamatuju detaily.

Jáma

Moje návštěva restaurace
Tenhle si opravdu nepamatuju. Při pohledu na fotku mi chybí slanina a je mi jasné, že snaha o domácí hranolky se zase zvrhla v měkké a nekřupavé kousky. Na druhou stranu sýr vypadá fakt luxusně.


Na Ostrově - Písek

Moje návštěva restaurace
V této restauraci si musíte dát pozor, jaký hamburger si objednáváte, protože jen jeden nabízený je čistě hovězí. Hamburger byl navzdory mým očekáváním dobrý průměr a velmi pomohly i prvotřídně udělané hranolky.


Kotelna

Moje návštěva restaurace
Z hamburgeru myslím šťáva tekla na všechny strany a přitom chuť nebyla nijak zajímavá. Bramborové lupínky byly dobře udělané.Kategorie D - slušný hamburger

Když v té restauraci jste, klidně si hamburger dejte, je dobrý. Ale jezdit do té restaurace jenom kvůli hamburgeru bych nedoporučil.

Cafe Imperial

Moje návštěva restaurace
Cafe Imperial považuju etalon správnosti. U hamburgeru se ovšem do mého stylu netrefují. Jejich hamburger má za omáčku kečup místo klasické majonézy. Mimo to se ale jedná o prvotřídní hamburger se vším, co má mít (a čerstvou okurkou místo pošahané kyselé), hranolky byly výborné a obzvlášť mile mne překvapil salát. Celkový zážitek byl dobrý, ale hamburger určitě není jídlo, na které se do Imperialu vrátím, kachnu mají lepší.


Domyno

Moje návštěva restaurace
Hamburger Domyna na první pohled rozeznáte podle cejchu na vrchu housky. Tehdy mi trochu vadilo, že neměli v nabídce klasický bacon cheeseburger, nicméně teď už ho v nabídce mají. Výhoda byla v nižší ceně od 109Kč, teď už je vše za 139Kč, pořád dobré.


Tom's Burger

Moje návštěva restaurace
Do Tom's Burgeru jsem se dostal přes slevovou akci, a přestože nám hamburgery popletli, byl jsem spokojený a určitě se tam někdy plánuju vrátit a ochutnat klasický bacon cheese burger. Vypadali, že ví, co dělají, takže očekávám, že se v hamburgerové sérii umístí celkem vysoko.


The Pub

Moje návštěva restaurace
Dominantou tohoto hamburgeru není velký 280g burger, ale spíš skutečně obří domácí cibulová houska. Jedná se o dost velkou porci, což trochu vyvažuje hodně vysokou cenu 270Kč. Hranolky tehdy neměli nic moc.


Potrefená husa

Moje návštěva restaurace
Potrefená husa byla podrobena testu už v první sérii a tehdy dokonce na třech jídlech. Se dvěma jsem nebyl spokojený, ale s hamburgerem jsem spokojený byl. Bylo to tuším poprvé, kdy jsem si v restauraci dal hamburger. Maso bylo trochu míň udělané, než by mi vyhovovalo, ale bylo úžasně ochucené, tak jsem byl spokojený. Hranolky byly domácí a klasicky stály za starou bačkoru.Kategorie C - překvapivě dobré

Nadprůměrné hamburgery, kvůli kterým má smysl se do té restaurace vypravit.

Kajetánka

Moje návštěva restaurace
Hamburger je asi poslední jídlo, které bych čekal, že mne vystřelí na měsíc ve staročeském zámečku. Jsem rád, že jsem si ho dal, protože kuchař tam ví, co dělá, a hamburger mi velmi chutnal. Navíc byl za rozumnou cenu, tehdy 149Kč, dnes 169Kč. Celkově je Kajetánka jednou z restaurací, ze kterých jsem nejvíc nadšený, že jsem je objevil.


T.G.I. Friday's

Moje návštěva restaurace
Začít musím cenou, protože 300Kč za hamburger už je pro mne nepřijatelné. Tehdy jsme využili akce dvou hamburgerů za cenu jednoho, ale akce už neprobíhá. Hodnotím-li jen chuť, jednalo se o jeden z nejlepších čistokrevných bacon cheeseburgerů, které jsem kdy jedl. Hranolky byly celkem dobré, nebýt toho, že byly přesolené.


Zephyr

Moje návštěva restaurace
Zephyr vyhrál jednu z kategorií na Burgerfestu 2013 se svým černým (potravinářským barvivem obarveným) hamburgerem Night rider. Hamburger je celkem průměrný. Nadšený jsem byl ale paradoxně z klasických měkkých domácích hranolek, které jsou spolu s omáčkou součástí každého hamburgeru. Dal jsem si jejich domácí cibulovou majonézu, a když odhlédnu od toho, že je hrozně mastná, tak jde o výbornou chutnou kombinaci, kvůli které právě bych Zephyr doporučil.Kategorie B - velmi dobré hamburgerové restaurace

Dostáváme se do kategorie, z níž s klidným svědomím můžu každou restauraci pro hamburger doporučit. Tyto restaurace jsou zaměřené právě na hamburgery a nabízí tedy různé méně obvyklé variace.

Mood

Moje návštěva restaurace
Mood mne mrzí nejvíc, že si ho pořádně nepamatuju a proto nevím přesně, jestli třeba není druhou nejlepší hamburgrárnou. Právě kvůli němu proběhne hamburgerová série, abych ho dokázal správně zařadit. Nejvýraznější na Moodu jsou jejich spirálové hranolky, které jsou spolu s majonézou opět součástí hamburgeru. Tehdy měli klasický hamburger bez slaniny (přidali mi ji zdarma), teď dělají kompletní bacon cheeseburger.


Blackdog Cantina

Moje návštěva restaurace
Black dogové byli první hamburgrárna, kam jsem zavítal. Řekl bych, že to byla vůbec první slavná hamburgrárna v ČR. Zkušenost jsem do té doby měl jen z Potrefené husy (viz výše) a Black dogové byli o celou úroveň výš. Byli jsme s kamarádem tak nadšení, že jsme oba snědli dva velké (tuším 250g masa) hamburgery. Ikonou Black dogů je dle mého názoru Infarkt burger, takový bacon cheeseburger s guacamole. V Black dogách jsem od mé první návštěvy byl už několikrát a postupně mi infarktburger trochu zevšednil. Taky se hamburgery posunuly z berounských 145Kč na 195Kč pro Pražáky. Co mne ovšem stále fascinuje, je jejich čokoládový koláček Čokosmrt. Vždy se musím hodně ovládat, abych si neobjednal po dojedení ještě druhý.


Bejzment

Moje návštěva restaurace
Bejzment jsem poznal přes nějaký slevomat v jejich starém a fakt nechutně hnusném sídle, tehdy jsem byl opravdu zklamaný. Přesunuli se ovšem do nových prostor a moje návštěva už byla pozitivní. V nabídce mají klasický bacon cheeseburger, který jsem v drobné modifikaci ochutnal, a byl jsem velmi spokojený. V nabídce mají i takovou extravaganci jako burger s kozím sýrem a hruškovým pyré. Na základě mé poslední návštěvy se určitě jedná o jednu z mých nejoblíbenějších hamburgráren.Kategorie A - Top

Nejlepší restaurace, kam všem milovníkům hamburgerů doporučuji se vypravit.

Dish

Moje návštěva restaurace
Dish je vrchol vrcholů. Mají své vlastní housky, které už tak výborné hamburgery vynáší na úplně novou úroveň. Absolutním vrcholem souhry chutí pro mne byl jejich hamburger Koza nozdra s kozím sýrem, rukolou, sušenými rajčaty a fíkovou majonézou, áách. Všem doporučuju navštívit.Závěr

Teď bude začínat 7. série testu restaurací, ve které se hamburgerům budu zase pilně věnovat. Čistě hamburgerová série bude buď série osmá nebo devátá a vyberu tam tak 7 až 12 nejelpších hamburgerů, které podrobím přísnějšímu hodnocení.

Chcete být víc v obraze? Sledujte X-COMputers.eu na Facebooku nebo Twitteru.